Linolyum Zemin Kaplama Sistemleri

Linolyum Zemin Kaplama Sistemleri

Linolyum Zemin Kaplama Sistemleri

Linolyum Zemin Kaplama Sistemleri Linolyum Zemin Döşeme Sistemleri

Linolyum Zemin Kaplama Sistemlerini diğer PVC zemin kaplama yöntemlerinden ayıran en önemli özellik, içeriğinde bulundurduğu doğal materyallerdir. Mantar, keten tohumu yağı, bitkilerden elde edilen renk pigmentleri, ağaç reçinesi, hint keneviri, kireç taşı gibi malzemelerden oluşur.

Okul, hastane, büro, kamu kuruluşları gibi yerlerde güvenle kullanılabilir.

Linolyum kaplamaları bezir yağı ve mantar tozu ile sıvanmış kendir dokumasından yapılan bir döşeme kaplamasıdır. Bağlayıcı keten yağından elde edilen bir reçineden oluşan bu kaplamalarda, dolgu maddesi çok ince mantar olup, renk maddeleri katılarak istenen renkte bir hamur elde edilir. Bu hamur jüt, kanaviçe üzerine dökülerek serilir ve polimerize olması sağlanır. Linolyumun daha kalın olması gereken durumlarda dolgusu bol bir altlık tabakası üzerine getirilerek üretim yapılır. 

Okullar, anaokulları, kreşler, kütüphaneler, sürücü okulları, hastaneler, sağlık ocakları, dispanserler, poliklinikler, laboratuarlar, eczaneler, kafeler, restoranlar, kültür merkezleri,sanat galerileri, müzeler, alış-veriş merkezleri, fitness merkezleri, spor salonları, dans okulları, spor sahaları, veterinerler, kuaför ve güzellik salonları, spa ve masaj merkezleri, otoparklar, eğlence parkları, oteller, pansiyonlar, bankalar, belediye binaları, süs ve yüzme havuzları, iş ve ticaret merkezleri, süpermarketler, film stüdyolarında kullanımı tavsiye edilir.